Če črevesje ni zdravo, tudi ščitnica ne bo delovala, tako, kot bi morala, če ščitnica ne deluje pravilno, pa imamo lahko številne resne zdravstvene težave.
Verjetno si niste mislili, da sta dva na videz nepovezana dela telesa lahko tako odvisna drug od drugega, da nepravilno delovanje enega vpliva na to, da vam bo tudi drugi povzročal težave.
Omega-3 maščobne kisline so maščobne kisline, ki so nujno potrebne za delovanje našega telesa. Ker jih telo ne zmore proizvajati samo, jih moramo v telo vnesti s prehrano. Glavni in najbolj močni vir Omega-3 maščobnih kislin so morske ribe, ki pa jih žal pojemo premalo. Da bi zaužili dovolj te substance, bi morali vsaj trikrat na teden jesti polnomastno ribo, kot je na primer losos. Pa je ne. Zato je priporočljivo vnašati Omega-3 maščobne kisline v telo v obliki prehranskih dopolnil.
Že 15 minut izpostavljenosti soncu lahko povzroči opekline. Pri reševanju teh težav vam lahko pomagajo mnoga živila, ki jih imate v svoji kuhinji, na primer mleko, jogurt, jabolčni kis in lubenica. Kumare imajo hladilni učinek, probiotične bakterije vlažijo kožo, ovsena kaša lajša srbečico …
Drage bodoče mamice, tudi na vas nisem pozabil. Veliko me sprašujete, če je za otroka boljše materino mleko in to, da ga dojite ali formula, ki jo dajete preko stekleničke.
Vsi ljubitelji žlahtne kapljice smo se že znašli v situaciji, ko smo se po dobri večerji, ki jo je spremljalo par popitih kozarčkov vina, zjutraj zbudili s strašnim glavobolom ob katerem smo prisegli, da je bilo to zadnjič, da smo pili. Seveda se pravi ljubitelj vina te obljube ne bo držal in bo raje še tisočkrat potrpel glavobol, kot, da bi se odrekel priljubljeni pijači.
Ker imam holistični pristop in sem vedno pozoren na več vidikov, ko gre za zdravje in dobro počutje, sem včasih jezen tako na zdravnike, kot tudi na nekatere osebne trenerje.
Ste že slišali za Savsko Linijo? Če niste, to pomeni dvoje. Ali niste oboževalec slovenske zgodovine, ali pa ste v šoli raje klepetali, kot poslušali predavanje.
Ste vedeli, da je testosteron odgovoren za povečan spolni nagon ter višji libido pri obeh spolih? Ima pa še ogromno drugih izjemno pomembnih funkcij oziroma vplivov na naše zdravje. Ta anabolni hormon namreč povečuje mišično maso in moč, zavira kostno razgradnjo, spodbuja tvorbo kostnine ter povečuje mineralno kostno gostoto. Spodbuja tvorbo rdečih krvničk ter pozitivno vpliva na razpoloženje, energijo, kakovosten spanec in storilnost.
Imate hemoroide? Glede tega vam ni treba biti v zadregi. Niste edini. Verjeli ali ne, hemoroidi so zelo pogost pojav oziroma težava, še posebej v tem obdobju. Vas zanima, kako si pomagati na naraven način? Berite dalje.
Jajca so bila od nekdaj pomemben del naše prehrane, dokler niso bila nekako čez noč označena za živilo, ki naj bi bilo našemu zdravju škodljivo. Težava naj bi bila v preveliki količini maščob in holesterola, ki ga to živilo vsebuje. Slišati je tudi nasvete, naj uživamo samo beljake, rumenjake pa odstranimo. Prosim vas, ne počnite tega!
Verjetno ste že slišali izraze protin, putika ali giht, ki opisujejo zvišano vrednost sečne kisline v krvi, to pa s seboj prinese simptome, kot so bolečine v sklepih. Protin je bil v preteklosti bolezen kraljev, saj so le premožni uživali bogato mesno hrano in večje količine alkoholnih pijač. Danes pa je zaradi spremembe prehranjevalnih in življenjskih navad postal bolezen množic.
Konvencionalna medicina sezonske alergije odpravlja z injekcijami in tableti, ki na žalost ustvarjajo stranske učinke in ne rešujejo težave v korenu. Obstajajo številna naravna sredstva za lajšanje alergij, ki jih lahko poskusite najprej, na primer uporaba eteričnega olja kadilne bosvelije, evkaliptusovega olja in kvercetina.
Slabost, prebavne težave, viroze, opekline, alergije, vnetje mehurja … dopust s seboj poleg lepih trenutkov pogosto prinese tudi številne neprijetnosti in zdravstvene težave. Kako jih preprečiti in pozdraviti?
Uravnotežena prehrana ni koristna le za lepo postavo in dobro počutje, temveč tudi za bujne, močne in zdrave lase. Lasje lahko veliko povedo o vaši prehrani in pravzaprav jih ni tako težko pripraviti do tega, da postanejo močnejši, bolj sijoči in polni čvrstega keratina, ki je njihov temeljni gradnik. Spoznajte živila, ki jih v ta namen čim pogosteje uvrstite na svoj jedilnik.
Da so možgani lahko učinkoviti, potrebujejo veliko energije, saj so ukazno središče našega telesa in imajo več potrebe po hranilih kot drugi telesni deli. Poskrbite predvsem za vnos tistih hranil, ki jih telo ne more proizvajati samo, vendar so nujno potrebna za delovanje možganov. Med njimi so najpomembnejši vitamini, minerali, oligoelementi in maščobne kisline.
Drage moje dame, kljub temu, da se zelo trudite ohranjati mladosten videz, pravo telesno težo in se zdravo prehranjujete, se lahko zgodi, da v telo ne vnašate zadostne količine vitaminov, ki so za vas, vaše zdravje, izgled in počutje, izjemnega pomena. Vas zanima, na vnos katerih bi morale biti še posebej pozorne?
Velik odstotek moških, ki danes uživajo tisto tipično “zahodno prehrano”, brez sadja in predvsem zelenjave, ne oskrbi telesa z določenimi nujno potrebnimi vitamini. Številne zdravstvene težave in slabo počutje pa so nato povezane s tem primanjkljajem.
Ker smo trenutno v obdobju mature in zaključnih izpitov, sem se odločil, da bom pisal o tem, kako na naraven način poskrbeti za izboljšanje spomina in na splošno boljšo učinkovitost možganov. Nootropiki oz. ”pametne tablete” so kognitivni pospeševalci oz. spodbujevalci, ki naj bi izboljševali učno kapaciteto, motivacijo, koncentracijo in ustvarjalnost.
Vitamin B12 je potreben za številne vitalne biološke funkcije, vključno s proizvodnjo nadledvičnih hormonov, presnovo maščob, ogljikovih hidratov in folatov, tvorbo rdečih krvnih celic, absorpcijo železa, delovanje živčnega sistema, kognitivno zdravje in še veliko več.
Brez jeter je nemogoče imeti pravilno delujoč metabolizem, zdravo cirkulacijo, uravnotežene hormone, čisto kri in dobro prebavo. Imate simptome, kot so napihnjenost, zaprtje, utrujenost in hormonsko neravnovesje? Potem je morda čas za čiščenje jeter.
Oktober je mesec, ki je posvečen ozaveščanju o preventivi, kurativi ter psihološki podpori pri raku na dojkah. Skozi lastno izkušnjo sem doživel, da se je ljudem zelo težko začeti odrekati stvarem, ki sicer hranijo dušo, a kaj ko obenem lahko hranijo oziroma spodbujajo tudi razvoj bolezni.
Prehrana in aktiven življenjski slog lahko veliko prispevata k zmanjšanju tveganja za nastanek mnogih bolezni. V današnjem prispevku se bom potrudil napisati čim več koristnih informacij, kako poskrbeti za zdravje prostate.
To je delni post. Nekaj podobnega kot prakticirajo muslimani iz verskih razlogov. To je nekaj s čimer sem se seznanil že pred leti, ko sem imel zdravstvene težave. Vse, kar sem takrat prebral o tem načinu postenja, se mi je zdelo zanimivo, zato sem ga tudi sam za nekaj mesecev preizkusil.
Le kdo še ni uporabil izraza “na jetra mi gre”? No, upam, da vam jaz ne grem in da radi prebirate moje “modrosti”. Brez skrbi, ne bom pisal o tem, kaj oziroma kdo gre meni na jetra, temveč se bom raje razpisal o jetrih kot o živilu.
Ti se uporabljajo za beleženje analitike obsikanosti spletne strani in nam zagotavljajo podatke na podlagi katerih lahko zagotovimo boljšo uporabniško izkušnjo.
Piškotki za družabna omrežja
Piškotki potrebni za vtičnike za deljenje vsebin iz strani na socialna omrežja.
Piškotki za komunikacijo na strani
Piškotki omogočajo pirkaz, kontaktiranje in komunikacijo preko komunikacijskega vtičnika na strani.
Piškotki za oglaševanje
So namenjeni targetiranemu oglaševanju glede na pretekle uporabnikove aktvinosti na drugih straneh.